בנייה ירוקה

מאות פרויקטים של ייעוץ
וליווי בבנייה ירוקה

חברת רטרופיט מתמחה בייעוץ וליווי תהליכי בנייה ירוקה לפי תקן 5281 לבנייה פרטית ולהתחדשות עירונית.

חברת רטרופיט ליוותה עשרות אלפי יחידות דיור במאות פרויקטים. כך, צברנו את הניסיון העשיר ביותר בתחום, ואנו יודעים לתת מענה מקצועי, מהיר ויעיל.

החברה נהנית מהסמכה כפולה, הן כיועצת והן כבודקת בתחום הבנייה הירוקה מטעם המשרד להגנת הסביבה. ההסמכה הכפולה שלנו מבטיחה ללקוחות המשרד רמת דיוק ומקצועיות גבוהה ביותר, כמו גם יתרון ממשי מול מכוני הבדיקה, הודות לשפה המשותפת המוכרת לנו.
רטרופיט היא הבחירה הראשונה של חברות נדל"ן, משרדי אדריכלות וחברות ניהול ופיקוח בנייה, המחפשים את ליווי מקצועי – בעלויות משתלמות ללא תקלות ועיכובים.


התחדשות עירונית: בינוי חדש בלב מרקם אורבני קיים

התחדשות עירונית הינה המגמה הבולטת ביותר בעולם הנדל"ן של ישראל 2019. הסכמי הגג הקיימים והדחיפה הממשלתית לנושא, מעידים כי פניה של העיר הישנה עתידים להשתנות.
במסגרת הליכי תמ"א 38 ופינוי בינוי, מרכזי הערים הוותיקות, שמאופיינים בבנייני רכבת ישנים יהפכו  למתחמי מגורים מודרניים. ובדומה לכך, שולי העיר, הכוללים אזורי תעשייה ומסחר, משנים ייעודם והופכים למרקם עירוני מטרופוליני. 
בנוסף, יישום רעיון ההתחדשות העירונית נותן מענה לפגיעה בשטחים הירוקים המעטים שנותרו בישראל.
מראשית הקמתה, רטרופיט עוסקת בהתחדשות עירונית ומתמחה בפרויקטים מסוג זה. שיטת  העבודה שלנו פועלת לטובת זירוז הליך הרישוי והבטחת איכות ברמה הגבוהה ביותר לתהליכים של התחדשות עירונית – כל זאת תוך מזעור עלויות ככל שניתן.

למה צריך בנייה ירוקה?

ההתחממות הגלובלית משפיעה חיינו מדי יום. כולנו חשים זאת בשינויי מזג האוויר שהופך קיצוני יותר וכן בתופעות אקלימיות חדשות.

בנייה ירוקה תורמת לסביבה, מונעת זיהום מיותר ובנוסף, מבטיחה איכות חיים וחיסכון כלכלי, באמצעות תכנון מרחב מגורים הצורך פחות חשמל ופטור מעלויות שוטפות.
מחקרים משנת  2018 מראים שדירה ירוקה בדירוג בסיסי של כוכב אחד חוסכת כ-25% מהוצאות האנרגיה למשק הבית, כלומר אלפי שקלים מדי שנה. לכן, בנייה ירוקה היא אחד מהפתרונות המרכזיים ליוקר המחייה ואבן היסוד העתידית לאיתנות הכלכלית והסביבתית של משקי הבית  בישראל.

איך עושים את זה?

נכון להיום, רוב הרשויות הגדולות  דורשות עמידה בתקן 5281 לבנייה ירוקה בכל פרויקט חדש  בבנייה רוויה.
רטרופיט, כחברה המתמחה בייעוץ לבנייה ירוקה, נכנסת לפרויקט כבר בשלב התכנוני המקדים, ומספקת המלצות לתכנון מעטפת הבניין ושטחי הפיתוח כך שיעמדו בתקנים הנדרשים. אנו מתווים את המפרט הירוק לפרויקט בתיאום עם היזם, האדריכל והיועצים השונים, תוך סיוע ותיאום מלא לאורך כל הפרויקט עד להטמעה סופית.